Witamina k2 mk7

27 marca 2019

Witamina k2 w kapsułkach

Witamina K2 Mk7 to związek chemiczny, który jest kluczowy do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania wszystkich układów. Jej niedobór może doprowadzić do przykrych w skutkach dolegliwości. Gdzie znaleźć ten związek? W produktach spożywczych występuje dosyć rzadko, dlatego jej ilość należy uzupełniać preparatami suplementowymi.

Co to jest witamina k2 mk7

Witamina k2 mk7 to cenny związek, którego niewystarczająca ilość w organizmie może doprowadzić do zwapnienia tętnic. Niedobór zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy. Dzieje się tak, ponieważ podawany wapń odkłada się w niewłaściwych narządach. Witamina ta przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz utrzymania zdrowych kości.

Witamina k2 mk7 co to jest

Naturalna witamina k2 mk7 jest kluczowym związkiem, ponieważ odpowiada m.in za aktywację białek MGP, które są ważne dla prawidłowego transportu wapnia w organizmie do właściwych narządów. W skutek tego, pierwiastek przenoszony jest do kości. Jeżeli białka są nieaktywne, wówczas związek odkładany jest w tętnicach co prowadzi do miażdżycy. Jak wskazują badania, przyjmowanie witaminy k2 mk7 wpływa na obniżenie poziomu nieaktywnych białek i wzrost tych szczególnie aktywnych.

Witamina k2 mk7 gdzie występuje

Sama witamina k2 występuje m.in w produktach typu: wątróbka z gęsi, wątróbka cielęca, twarde sery, miękkie sery, żółtko jaja, mięso kurze, boczek, mleko. Można ją także znaleźć w kiszonej kapuście czy makreli, łososiu. Największa dawka znajduje się w natto (soja stosowana w azjatyckiej kuchni).

Stosowanie Witaminy k2 mk7

Witamina d3 k2 mk7 na co pomaga

Najlepiej jest stosować naturalnie występującą witaminę k2 mk7, która efektywniej się przyswaja, a co ważne, zmniejsza możliwość pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych. Specjaliści radzą, aby stosowanie witaminy k2 mk7 połączyć z witaminą D, wówczas efekty będą szybciej zauważalne, ponieważ związki te uzupełniają się wzajemnie.

Witamina k2 mk7 - Opinie

Bogna

Suplementacja witaminy k2 mk7 pozwoliła mi wzmocnić moje słabe z natury kości. Aby upewnić się, że stan mojego zdrowia się poprawił, zrobiłam testy, które wyszły rewelacyjnie. Dawno nie miałam takiego pozytywnego wyniku!

Urszula

Od kiedy systematycznie przyjmuję tę witaminę nie odczuwam już reumatycznych bóli, które do tej pory towarzyszyły mi w kolanach. Jest to dla mnie znak, aby dalej przyjmować witaminę K2 MK7, która naprawdę pomaga.

Kasia

Dopiero zaczęłam stosować tę witaminę i tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. Słyszałam już tyle pozytywnych opinii i jestem pełna nadziei. Myślę, że taka suplementacja bardziej pomoże niż zaszkodzi.

Witamina k2 mk7 - Opinie lekarzy

Opinie lekarzy specjalistów są jednogłośne, przyjmowanie witaminy k2 mk7 poprawia stan krzepkości krwi i chroni przed potencjalnymi chorobami takimi jak: osteoporoza czy miażdżyca.

dr n. med. Jerzy Kowalik: Jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania do suplementacji witaminy K2 MK7, nie widzę konkretnych powodów, aby nie przyjmować zalecanej dawki tego związku. Należy jednak podejść do tematu rozważnie i skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zapewni o bezpieczeństwie stosowania tej witaminy.