Beta Karoten

3 kwietnia 2019

Beta-karoten działanie i efekty

Beta karoten to związek, który odpowiedzialny jest za wiele prozdrowotnych właściwości, do których należy ochrona serca, obniżanie złego cholesterolu oraz hamowanie działania wolnych rodników. Spożywanie beta-karotenu zalecane jest szczególnie w okresie jesienno -zimowym ze względu na osłabienie organizmu.

Beta karoten to związek chemiczny wchodzący w skład karotenoidów. Barwniki te są najpopularniejszymi w przyrodzie antyoksydantami, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Mogą przyjmować barwę od żółtej, przez pomarańczową do nawet fioletowej. Beta karoten wyróżnia się cennymi właściwościami biologicznymi, z których najważniejsza to aktywność prowitaminowa.

Beta karoten - który wybrać?

Beta karoten działanie

Ta cenna prowitamina dba przede wszystkim o zdrowie i pięknie wyglądającą, naturalną opaleniznę. Beta karoten skutecznie obniża poziom złego cholesterolu we krwi, ochraniając serce. Zapobiega występowaniu miażdżycy, wspiera grasicę w jej funkcjonowaniu. Co więcej, związek ten bezpośrednio oddziałuje na wzrok. Regularne przyjmowanie tej prowitaminy jest w stanie poprawić widoczność po zmroku. Dlaczego tak się dzieje? Witamina A, która powstaje przez beta karoten jest częścią składnią barwnika wzrokowego w siatkówce oka.

Beta karoten efekty

Spożywanie beta karotenu może w stopniu znaczącym przyczynić się do ochrony przed zespołem suchego oka oraz zaćmy. Dzięki przyjmowaniu prowitaminy uchronisz się przed zwyrodnieniem plamki żółtej czy ślepotą starczą. Efekty systematycznego zażywania beta karotenu zależą od indywidualnych cech danej osoby.

Beta karoten w kapsułkach

Beta karoten - gdzie występuje?

Beta karoten naturalny

Naturalny beta karoten można znaleźć m.in w marchwi, słodkich ziemniakach, papryce czy pomidorach. Korzenie marchwi stanowią cenne źródło błonnika, kwasów fenolowych oraz oczywiście karotenoidów. Co ważne, nadmiar witaminy A może doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości skórnych.

Beta karoten tabletki

Prowitaminę A można znaleźć również w formie suplementów diety. Tabletki zawierające ten związek chemiczny dostępne są niemal w każdej aptece. Już jedna tabletka zawiera dzienną dawkę naturalnego beta karotenu. Składnikiem pomocniczym jest także retinol, który równoważy referencyjną wartość spożycia.

Beta karoten cena

Cena za jedno opakowanie suplementu zawierającego beta karoten waha się w granicach 20-30 zł. Standardowa ilość tabletek to 30, a więc jest to zapotrzebowanie na cały miesiąc. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, najlepiej w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Beta karoten dawkowanie

Beta karoten największa dawka wynosi 1 kapsułkę dziennie. Pamiętaj, że tylko rozsądne przyjmowanie suplementów może przynieść oczekiwane rezultaty. Nie zastosowanie się do zaleceń producenta, może okazać się niekorzystne w skutkach.

Beta karoten - opinie

Kasia

Regularne stosowanie beta karotenu w końcu przyniosło oczekiwane rezultaty. Skóra wygląda młodo i świeżo, zyskałam opaleniznę i to w bezpieczny, i zdrowy sposób. Testowałam różne metody na uzyskanie zdrowo wyglądającej skóry i nic nie okazało się tak skuteczne jak beta-karoten. Lepszy niż solarium!