Ekologiczny sok z kiszonej kapusty

14 kwietnia 2019

Sok z kiszonej kapusty

Kiszenie warzyw sprawia, że zawarte w nich składniki są dużo lepiej przyswajalne. Obecne w kiszonkach związki antycyjanowe w trakcie procesu kiszenia ulegają utrwaleniu. To dzięki nim soki z warzyw kiszonych wspomagają profilaktykę i chronią przed chorobami układu pokarmowego oraz krwionośnego.

Ekologiczny sok z kiszonej kapusty jest dobroczynnym źródłem takich witamin jak: K i C. Ponadto posiada odpowiednią ilość kwasu foliowego, potasu, wapnia i manganu. Nie brakuje mu także witamin z grupy B. Wszystkie te związki oddziałują ochronnie na funkcjonowanie nerek oraz wątroby.

Ekologiczny sok 100% z kiszonej kapusty, który powstaje w wyniku tłoczenia na prasie, jest naturalnie mętny. Zapach napoju jest mocno charakterytyczny, smak - kwaśny. Kiszona kapusta wykazuje przeciwdziałanie z drobnoustrojami, skutecznie wzmacnia odporność oraz niweluje stres. Jest niezbędna do właściwej pracy układu nerwowego. W pozytywny sposób oddziałuje na syntezę czerwonych krwinek, wzrost komórek oraz budowę tkanki szczególnie kostnej. Naturalnie obecny potas działa moczopędnie i odkwaszająco co umożliwia usuwanie toksyn z organizmu.

Sok z kiszonej kapusty ekologiczny

Sok z kiszonej kapust można stosować do płukania gardła w trakcie trwania infekcji górnych dróg oddechowych. Codzienne spożywanie napoju przeciwdziała rozmnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za choroby układu pokarmowego. Zalecany jest także w leczeniu pęcherza żółciowego. Co więcej wspomaga eliminację grzybów. Korzystnie wpływa na pracę tarczycy oraz jej hormonów.

Ekologiczny sok z kapusty kiszonej - dawkowanie

Aby zachować rozsądek w dziennym spożywaniu soku z ekologicznej kapusty kiszonej, zaleca się picie od 1 do 2 szklanek tego napoju. Profilaktyczne picie powinno zawierać się w 1-2 łyżkach dziennie. Sok z kiszonej kapusty ma dosyć specyficzny smak, który nie dla każdego będzie znośny. Napój można pić o różnych porach dnia, nienależnie czy przed czy po posiłku.

Właściwości soku z kiszonej kapusty

Sok z kiszonej kapusty na odchudzanie

Dzięki obecnym składnikom, sok z kiszonej kapusty wykazuje działanie odkwaszające oraz moczopędne. W praktyce pomaga pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji, które spowalniają przemianę materii. Dzięki temu, proces odchudzania jest prostszy. Sok z kiszonej kapusty wspomaga odchudzanie, ponieważ przeczyszcza. Z tego względu powinien być racjonalnie spożywany aby nie dopuścić do ewentualnego odwodnienia organizmu.

Ekologiczny sok z kiszonej kapusty - Opinie

Dagmara

Na początku nie mogłam się przełamać, zapach i sam smak kiszonej kapusty mnie odpychał. Z czasem jednak przyzwyczaiłam się do niego. O czym muszę powiedzieć, to to że doskonale oczyszcza organizm. Czuję się o wiele lepiej po tym jak regularnie go stosuje.

Monika

Odkąd raz go spróbowałam, nie jestem w stanie się oduczyć pić tego soku. Pyszny i super zdrowy!

Matylda

Jest idealnie kwaśny, smaczny i pożywny. Wierzę, że pomorze mi na moje dolegliwości. Moja koleżanka go stosowała i bardzo sobie chwaliła.