Naturalna witamina d3

10 kwietnia 2019

Zastosowanie witaminy D3

Aby cały system układów w organizmie działał prawidłowo musi mieć dostarczoną odpowiednią ilość witamin oraz minerałów. Jedną z ważniejszych jest witamina D3, która w okresie jesienno - zimowym zastępuje naturalny sposób na jej pozyskiwanie ze słońca. Jej niedobór można uzupełniać preparatami suplementowymi, które wspomagają organizm w mniej słonecznych miesiącach.

Naturalna witamina D3 pozyskiwana jest ze słońca. Klimat umiarkowany charakteryzuje się występowaniem czterech pór roku, co oznacza, że obecność słońca jest raczej ograniczona. Aby nie rezygnować całkowicie z tej dobroczynnej witaminy, zaleca się przyjmowanie witaminy D3 w postaci kapsułek lub kropli.

Witamina D3 właściwości

Jej działanie oraz zastosowanie jest wszechstronne. Jest odpowiedzialna m.in za mineralizację kości oraz prawidłowy rozwój a także funkcjonowanie układu kostnego. Wspomaga gospodarkę wapniowo-fosforową, co przyczynia się do wyrównania nieprawidłowego stosunku. Witaminę D3 mogą stosować nie tylko dorośli, lecz także dzieci.

Niedobór naturalnej witaminy D3 uaktywnia się wówczas, gdy w diecie brakuje produktów bogatych w jej stężenie. Wystarczy kilkunastominutowy spacer na słońcu, aby uzupełnić codzienną dawkę. Co ważne, naturalną witaminę D3 można również przedawkować. Dzieje się to wtedy, kiedy w spożywanych pokarmach znajduje się jej nadmiar. Optymalna dawka dzienna dla osoby dorosłej wynosi 8000 UI. Objawy przedawkowania to: nudności, brak apetytu, zaburzenia pracy nerek, serca czy układu nerwowego.

Naturalna witamina d3 z lanoliny

Jak wskazują badania, preparaty ekologiczne, naturalne, które wyróżniają się witaminą D3 zostały całkowicie wyizolowane z lanoliny. Okazuje się, że w takiej formie są one bardziej przyswajalne. Lanolina to nic innego jak wosk, który znajduje się w owczej wełnie. Wykorzystywana jest ona do produkcji kosmetyków, preparatów dermatologicznych oraz leków. Na potrzeby produkcji, witamina D3 jest oczyszczona, a w wyniku tego powstaje 7-dehydrocholesterol.

Naturalna witamina d3 w kroplach

Naturalna witamina D3 w płynie to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych tabletek z zawartością tego związku. Spożywanie witaminy w takiej formie jest z pewnością wygodne przy podawaniu jej małym dzieciom, które często mają problem z połykaniem kapsułek. Zalecana dawka dzienna to 1 kropla, którą można dodać do posiłku.

Naturalna witamina D3

Naturalna witamina d3 dla dorosłych, naturalna witamina d3 dla dzieci

Nie da się ukryć, że najzdrowsza wersja witaminy D3 to ta, którą organizm sam wchłania dzięki obecności promieni słonecznych. Jednak u znacznej ilości osób występuje niedobór tego związku, który koniecznie należy uzupełnić. Normalizacja poziomu witaminy D3 odbywa się także u dzieci, aby zapobiec krzywicy. Podawanie dziecku kropli jest niezmiernie wygodne i praktyczne.

Naturalna witamina d3 2000

Witamina D3 2000 oznacza jej stężenie i zalecana jest do stosowania u osób dorosłych, które zaobserwowały niedostateczną podaż witaminy w swojej diecie. Związek ten powinien być także podawany w stanach niewystarczającej wydolności organizmu, szczególnie u osób po 65 roku życia.

Naturalna witamina d3 - opinie

Alicja

Różnicę odczułam już po kilku dniach stosowania witaminy D3. Czuję się dużo lepiej, mam wrażenie, że mam więcej sił i jestem wydajniejsza.

Małgosia

Zawsze gdy brakuje mi słońca zażywam witaminę D3. Niestety, ale zawsze w miesiącach zimowych odczuwam jej niedostatek, dlatego wspomagam się swoimi sposobami. Co ważne, działają!